Pierwsza porażka

• autor: jasiu0104, 2011-04-09 19:51

Rolcel Brzoza 3-1 Fregata Polanowice

Sebastian Walczak

W rozegranym wczoraj meczu pomiędzy Rolcelem Brzoza a Fregatą Polanowice, zespołem lepszym okazali się goście, którzy wygrali zasłużenie 3:1. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył w końcówce meczu Sebastian Walczak.

Mecz rozpoczął się od ataków gości, którzy z animuszem i determinacją zagrażali bramce Michała Michalaka. Nasz zespół przez pierwszy kwadrans został zepchnięty do defensywy i musiał ograniczyć się do wyprowadzania kontr. Po jednym z ataków zespół z Brzozy wychodzi na prowadzenie. Napastnik rywali wpada w pole karne i po dośrodkowaniu, z pomocą wiatru piłka wpada do bramki obok bezradnego bramkarza. Od tego momentu gra się wyrównała i Fregata zaczęła atakować. Po uderzeniu Mariusza Kazimierskiego golkiper miejscowych wypluwa piłkę, a dobitka Błażeja Kukuczki nie znajduje drogi do bramki. Rolcel w przeciągu pierwszej połowy oddał jeszcze kilka groźnych strzałów, ale dobrze dysponowany bramkarz za każdym razem wychodził z opresji. A więc do przerwy przegrywamy 1:0. Druga połowa to praktycznie ciągła walka z jednej i z drugiej strony. Wydawać się mogło, że to nasz zespół przez pewien okres drugiej połowy posiadał przewagę, lecz dobra gra w obronie rywali nie pozwalała nam na zdobycie wyrównującego gola. Po jednym z rzutów wolnych zakotłowało się pod bramką Rolcelu. Piłka po dośrodkowaniu najpierw trafiła w słupek, a później kilkakrotnie blokowali ją zawodnicy z Brzozy. Z upływem czasu Fregata musiała atakować większą liczbą graczy, a co za tym idzie w naszej obronie robiły się luki, co dawało gospodarzom szanse na wyprowadzanie szybkich kontr. I tak dwukrotnie byli bardzo blisko pokonania naszego bramkarza. Najpierw jeden z zawodników nie trafił na pusta bramkę, a drugi fatalnie przestrzelił w doskonałej sytuacji. Ale co się odwlecze to nie uciecze… Następna akcja przynosi bramkę dla Brzozy. Strata naszego obrońcy blisko pola karnego okazała się fatalna w skutkach. Piłkę przejął napastnik rywali, następnie wystawił ją wbiegającemu w pole karne pomocnikowi, który technicznym strzałem podwyższa na 2:0. Mimo takiego wyniku nasz zespół nadal starał się o korzystny wynik, lecz Rolcel dobija nas trzecia bramką. Fregata po pięknej akcji zdołała odpowiedzieć tylko jednym trafieniem Sebastiana Walczaka w końcówce meczu. Sędzia skończył mecz a zawodnicy z Brzozy mogli zacząć cieszyć się z pierwszych punktów w tym roku.

Skład:Michalak, Kolski, Kazimierski, Burdziński Michał, Kukuczka, Burdziński Bogusław, Leśniewski Bartek, Leśniewski Szymon, Jankowiak Marcin, Walczak Sebastian, Walczak Patryk, oraz Jankowiak Jakub,Masłowski

Po ciężkim meczu wróciliśmy bez punktów. Nikt na pewno nie może zarzucić naszym piłkarzom braku zaangażowania i woli walki. Każdy na boisku zostawił dużo zdrowia, lecz jak to w piłce nożnej już jest, że raz się wygrywa a raz przegrywa. Mecz zgromadzonym kibicom mógł się podobać, bowiem dla jednej i drugiej drużyny nie było straconych piłek, a walka trwała do samego końca. Mimo twardej walki mecz toczył się z zasadami fair play, nie było brutalnych fauli, o czym świadczy brak żółtych kartek. Zawodnikom z Brzozy gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w dalszej części rozgrywek. Przed nami mecz derbowy z Szalejem. Chyba o stawce tego meczu mówić nie trzeba. Fregata po porażce w ubiegłej rundzie chce zrewanżować się rywalom zza miedzy z nawiązką. Wszystkich kibiców zapraszam już dziś na ten mecz do Polanowic w niedzielę na godzine 15.00.